preloadingpreloadingpreloading
Home > Akcie  > Akcie roku 2014
Mapa stránky & Verzia pre tlač
Aktualizované
15.08.2019 12:00:28 Login

Akcie roku 2014


Posedenie dôchodcov obce.

Dňa 5.12.2014 sa v miestnom kultúrnom dome uskutočnilo predvianočné posedenie dôchodcov obce, ktoré zorganizoval obecný úrad v spolupráci s komisiami pri obecnom zastupiteľstve v Tehle. Mnohí z dôchodcov sa aj napriek tomu, že sú z jednej obce, vidia iba na tejto akcii. Na stretnutí vystúpila spevácka skupina Lipka a deti miestnej materskej školy.
Po skončení akcie sme sa rozišli do svojich domovov plní pekných kultúrnych zážitkov a zasa s jednou peknou spomienkou.

fotogaléria


Prvá halloweenska party sa vydarila.

Zabávali sa malí i veľkí.
 
TEHLA (iž) – V sobotu 25. októbra sa v klube mládeže uskutočnila po prvýkrát party v znamení halloweenu. Areál klubu bol vyzdobený ako sa na halloween patrí. Nechýbali duchovia, bosorky, pavúky, hroby, netopiere a iné príšery od výmyslu sveta.
Program začal krátko popoludní príhovorom poslankyne Zuzany Bombiczovej, ktorá v krátkosti podala prítomným informácie o halloweene. Program zahŕňal množstvo zaujímavých aktivít a súťaží. Jednou zo súťaží bola mumifikácia pomocou toaletného papiera. Odmenami pre deti boli sladkosti a pre dospelých bolo najväčšou odmenou radosť a spokojnosť detí. Podujatie sa konalo pod záštitou obce Tehla. Každý smrteľník si prišiel na svoje. Deti aj dospelý prišli prezlečení za rôzne strašidlá a kto mal záujem, mohol sa zúčastniť vyrezávania strašidelných tekvíc. Poslanci obecného zastupiteľstva boli tiež prezlečení za strašidlá. O občerstvenie sa starali sestry bosorky. Ponúkali krvavé prsty, sladké rakvy, čarovný úsmev, strašidelné muffiny, žabí sliz, Drakulov nápoj a množstvo ďalších pochúťok a nápojov. Počas celého programu si deti mohli dať namaľovať na tvár rôzne obrázky a ornamenty.
Po zotmení sa zapálili všetky vyrezané strašidlá z tekvíc. Každý účastník si mohol vziať domov svoje strašidlo. Deti sa mohli na záver do sýta vytancovať pri magickej diskotéke.

fotogaléria


Plody Zeme.

TEHLA - V nedeľu 21. septembra sa v rímskokatolíckom kostole konalo poďakovanie za tohtoročnú úrodu. Členky občianskeho združenia Lipka priniesli plody zeme a aranžovali ich do vkusnej výzdoby. Takáto výstava sa koná každoročne. Niekedy je bohatšia, inokedy zasa skromnejšia. Závisí to aj od vrtochov počasia, nie vždy je príroda rovnako štedrá. Plody bývajú vystavené obvykle dva týždne, ale tentokrát – keďže sa konajú hody, ju ženy rozobrali už v prvý týždeň. Za ich ochotu a tvorivosť im patrí naše poďakovanie.

fotogaléria


Výročia konfirmácie v zbore Reformovanej cirkvi v obci Tehla.

Najstaršia členka bola konfirmovaná v roku 1938.

TEHLA (Ivan Žigrai) – Slávnostná bohoslužba sa konala v nedeľu 14. septembra v kostole Reformovanej cirkvi  pri príležitosti  výročia konfirmácie členov cirkevného zboru. Bohoslužbu celebroval  duchovný Reformovanej cirkvi Zoltán Tóth. Súčasťou slávnostného obradu bolo odovzdanie pamätných listov  členom zboru.
Najstaršou členkou zboru  je Margit Császár z  Luly, ktorá si pripomenula neuveriteľných 76 rokov od konfirmácie v roku 1938. Úctyhodný počet rokov od konfirmácie zaznamenali aj Gyózi Császár z Luly (73 rokov),  Valéria Gál (Tóth) z Tehly  (72 rokov), Ilona Császár (Bokros) z Tehly (72 rokov). Okrúhle 70. výročie konfirmácie si pripomenuli Lajos Császár z Tehly,  Sándor Veres  z Dolného Pialu a Gizela Kozma (Demény) z Tehly. Šesťdesiatročné jubileum sa spája s menami týchto členov zboru: Aranka Kozma z Tehly, Júlia Kozma  (Šimonek) z Luly, Arpád Botka zo Štúrova. Pred polstoročím boli konfirmovaní: Jolán Gál (Veres) z Tehly, Jolán Kovács (Mikes) z Horného Pialu, Marta Demény  (Pokoracky) z Kalnej nad Hronom, Kálmán Ferencz zo Sľažian.
Na slávnostnej bohoslužbe sa  v hojnom počte zúčastnili členovia cirkevného zboru z Tehly a okolitých obcí a tiež  predstavitelia obce Tehla na čele so starostom  a poslancami obecného zastupiteľstva. Po bohoslužbe sa konalo malé posedenie v klubových priestoroch obce, kde sa v družnej debate diskutovalo o plánoch cirkevného zboru do budúcnosti.

fotogaléria


Oslavy 70. výročia SNP.

29.8.2014 obec Tehla zorganizovala oslavy 70. výročia SNP.  Podujatie zahájil starosta obce slávnostným príhovorom a zapálením symbolickej vatry. O kultúrny program sa postaral spevácky súbor ľudových piesní Lipka a na večernej zábave hrala hudobná skupina Nikol. Akcia sa uskutočnila s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja.

fotogaléria


Šachový turnaj. 

Dňa 08.02.2014 sa uskutočnil už tradičný zimný šachový turnaj v obci Tehla za účasti mládeže do 18 rokov a dospelých. Súťažiaci si mali možnosť zmerať svoje schopnosti v tejto „kráľovskej“ hre .Organizátormi podujatia boli členovia komisie športu pri obecnom zastupiteľstve. Na pravidlá dohliadal ako rozhodca už tradične Ing. Dušan Huszár z Rybníka.

fotogaléria - 2014-02-08-sachovy-turnaj


XV. obecný ples.

Dňa 15.2.2014 sa v kultúrnom dome v Tehle uskutočnil jubilejný XV. obecný ples. Na začiatku plesu zatancoval tanečný pár mladých tanečníkov z Levíc. Do tanca i do spevu hral Szabo Ján z Pozby. Súčasťou večera bola aj bohatá tombola. Ceny do tomboly venovali obec Tehla, miestni podnikatelia, ale aj oslovení sponzori z Vrábel, z Veľkého Ďuru a z Levíc. Hudba bola rytmická, nálada dobrá. Z roka na rok je zoznam zúčastnených rovnaký a tak ako vždy, aj teraz „skalní“ tancovali do skorých raných hodín.

fotogaléria - 2014-02-15-obecny-ples


Mariášový turnaj v Tehle.

Dňa 08.03.2014 sa uskutočnil 2. ročník mariášového turnaja v Tehle. Podujatie sa uskutočnilo v klube mládeže za účasti 12 hráčov z obce Tehla a okolitých obcí. Hralo sa pri štyroch stoloch podľa štandardných pravidiel tejto hry. Víťazom turnaja so 16 bodmi bol Štefan Šári z Tehly, na druhom mieste skončil Vojtech Šlézinger z Beši a tretí v poradí bol Ľubomír Čornák z Dolnej Seči. Víťazi si prevzali ocenenia od organizátorov podujatia. Po skončení podujatia si mohli hráči pochutnať na výbornom guláši a malom občerstvení. Organizátori majú záujem toto podujatie uskutočniť aj v ďalších rokoch.

fotogaléria - 2014-03-08-mariasovy-turnaj


Májové oslavy v Tehle.

Dňa 30.04.2014 sa v obci uskutočnilo kultúrno-spoločenské podujatie „Stavanie mája“ spojené s krstom nového CD albumu miestneho speváckeho súboru Lipka. Tento súbor oslávil v minulom roku piate výročie svojho vzniku.
Vo februári 2014 Lipka vydala debutové CD pod názvom „V tehlianskom údolí 1“, ktoré bolo slávnostne pokrstené pri prvomájových oslavách a oficiálne odovzdané do užívania širokej verejnosti. Týmto súbor Lipka svojim niekoľko ročným úsilím aj takto chce napĺňať svoje poslanie šírenia ľudovej hudby.
V priebehu večera sme si pripomenuli aj 10 . výročie vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie. V programe vystúpili okrem „Lipky“ aj deti miestnej materskej školy. Večer pokračoval majálesom, do tanca hral Andrej Bertók z Húlu. Akcia bola vydarená, počasie nám prialo a ozdobený máj zdobil obec po celý mesiac.

fotogaléria - 2014-05-01-1-maj


Športový deň z príležitosti MDD.

Dňa 31.05.2014 o 13..00 hodine na miestnom futbalovom ihrisku sa uskutočnil program pre deti a mládež. Organizátorom podujatia boli poslanci obecného zastupiteľstva a členovia komisií pre mládež, kultúru a šport. Uskutočnili sa rôzne branno-športové súťaže a relaxačné oddychové aktivity pre deti a mládež.
Súťažilo sa v kategórii detí do 10 rokov a od 10 do 16 rokov. Disciplíny boli naozaj rôznorodé, napríklad beh vo vreci na 10m, hod kriketovou loptičkou a granátom na cieľ, streľba zo vzduchovky, súťaže „Presná strela, Slepá baba, Najrýchlejší maškrtník a Rýchlo a zbesilo.“
Uskutočnila sa tiež súťaž v „kreatívnom modelárstve“ kde mali deti možnosť ukázať svoje schopnosti vytvárať rôzne modely zo sadry, následne ich pomaľovať a po vyhodnotení si odniesť svoj výtvor domov. Deti mali možnosť zašantiť si na trampolíne alebo sa previesť na koči s konským záprahom. Víťazom v jednotlivých disciplínach boli udelené diplomy a všetci zúčastnení sa presunuli do klubu mládeže, kde akcia pokračovala opekaním a diskotékou.
Pri hudbe si deti vyskúšali rôzne tanečné a pohybové súťaže, ktoré pre ne pripravili organizátori.
Bolo to naozaj vydarené podujatie s dostatočným záujmom detí a verejnosti, kde sa všetci dobre cítili a zabávali. Organizátori sa tešia a pripravujú ďalší ročník tohto podujatia.

fotogaléria - 2014-05-31-MDD


„Rozprávkovo“ - výlet žiakov materskej školy v Tehle v Bojniciach.

Dňa 22.06.2014 sa uskutočnil 1-dňový autobusový zájazd detí materskej školy v Tehle do Bojníc (spolu s rodičmi) Na Bojnickom zámku sa uskutočnilo premietanie rozprávkových filmov Hansa Christiana Andersena, kde si mohli deti vychutnať deň „rozprávkovo“. Sprievodným programom podujatia boli oblečené postavy rôznych rozprávkových bytostí, možnosť si dať namaľovať na tvár rôzne rozprávkové portréty. Deti mali možnosť navštíviť historický bojnický dvor, kde boli ukážky hist. obydlí , ukážka sokoliarov a iných dravcov, vystúpenie skupiny šermiarov a stredovekých bojovníkov.
V rámci návštevy Bojníc nemôže chýbať návšteva zoologickej záhrady, kde si deti pozreli rôzne exotické zvieratá a vtáctvo. Organizátorom zájazdu bola riaditeľka materskej školy Marcela Juhásová. Toto podujatie bolo naozaj pre deti veľmi zaujímavé a úspešné a v podvečerných hodinách bol odchod príjemne unavených detí domov.

fotogaléria - 2014-06-22-vylet-MS-Bojnice


Minifutbalový turnaj o putovný pohár starostu obce Tehla.

Dňa 05.07. 2014 začiatkom o 13.00 hod. na miestnom futbalovom ihrisku sa uskutočnil minifutbalový turnaj za účasti mužstiev Levice LP Noma , Jogurtovce, Tehla Juniori, Tehla Seniori.
Turnaj sa hral systémom každé mužstvo s každým celkovo 6 zápasov.
Výsledky zápasov Jogurtovce-Tehla seniori 3:1, Levice LP Noma- Tehla juniori 2:1, Jogurtovce- Tehla juniori 5:1, Tehla seniori- Levice LP Noma 1:5, Jogurtovce- Levice LP Noma 0:8 , Tehla seniori – Tehla juniori 1:3. 
Po skončení turnaja bolo vyhodnotenie a odovzdanie pohárov starostom obce pre prvé tri mužstvá (už počas búrky a bleskov).
Poradie prvého ročníka turnaja:

1. Levice LP Noma
2. Jogurtovce
3. Tehla juniori
4. Tehla seniori

Bol tiež vyhodnotený najlepší brankár turnaja stal sa ním Maďar Vladimír z Levice LP Noma, najlepší strelec -l Ján Varga z mužstva Levice LP Noma s 10 gólmi, najlepší hráč turnaja bol Milan Jašo z mužstva Tehla juniori.
Po skončení zápasov si účastníci pochutnali na dobrom guláši, ktorí pre nich pripravili organizátori.
Organizátormi podujatia boli OÚ Tehla v spolupráci s komisiou športu pri obecnom zastupiteľstve s členmi Taldík Tibor, Dudák Karol ml, Šári Štefan.
Podujatie sa uskutočnilo za účasti širokej verejnosti a všetci sa tešia na ďalší ročník minifutbalového turnaja.

fotogaléria - 2014-07-05-minifutbal-turnaj


2. ROČNÍK SÚŤAŽE VO VARENÍ GULÁŠU,

ktorý sa konal 2.8.2014 vo dvore klubu mládeže   ...viac

fotogaléria - 2014-08-02-sutaz-vo-vareni-gulasu


Turistický pochod okolím obce Tehla.

Dňa 9.8.2014, v sobotu sa uskutočnil turistický pochod okolím obce Tehla. Celá turistika sa niesla v priateľskej a pokojnej atmosfére. Trasu dlhú približne 10 km absolvovalo 25 ľudí od najmladších až po najstarších. Každý účastník dostal pri štarte kontrolnú stužku, na ktorú dostával pečiatky. Väčšiu časť túry tvorili cesty cez les. Na trase sa nachádzalo množstvo stanovíšť, pri ktorých deti museli pomocou indícií nájsť rôzne predmety, ako napríklad nájsť zakopaný poklad. V polovici cesty si účastníci mohli otestovať svoje vedomosti o obci Tehla a jej okolí. Na konci túry dostali všetci účastníci certifikáty za účasť na spoločnej turistickej prechádzke a guláš, ktorý pripravil Štefan Šári ako občerstvenie na doplnenie vynaloženej energie. Turistika bola zorganizovaná pod záštitou obce Tehla. Organizátorkami akcie boli poslankyňa obecného zastupiteľstva Zuzana Bombiczová a členka kultúrnej komisie Gabriela Taldíková.fotogaléria - 2014-08-09-turisticky-pochodAkcie roku 2013

Šachový turnaj
Dňa 5.1.2013 sa uskutočnil šachový turnaj za účasti dospelých a mládeže obce Tehla.
Súťažilo sa v dvoch kategóriách – v kategórii mládeže do 18 rokov a v kategórii dospelých. Pri tejto hre si súťažiaci potrápili „svoje mozgové závity“ a po celodennom premýšľaní a vyhodnotení súťaže sa dohodli túto súťaž zopakovať aj na budúci rok.
 
fotogaléria - 2013-01-05-sachovy-turnaj

Obecná zabíjačka
Dňa 19.1.2013 poslanci obecného zastupiteľstva zorganizovali v spolupráci s vedením obce prvú obecnú zabíjačku. Zohratá partia pripravila výborné domáce špeciality, na ktorých si mohli pochutiť domáci i hostia, ktorí sa tejto akcie zúčastnili. Počasie bolo priam idylické, zasnežené, také, aké by malo na takúto akciu byť. Po výrobkoch sa len tak „zaprášilo“. Akciu spestrilo svojím vystúpením OZ Lipka z Tehly, a to nielen spevom, ale aj veselou scénkou, ktorú vymyslela vedúca súboru p. Bombiczová.
 
fotogaléria - 2013-01-19-obecna-zabijacka

XIV. obecný ples
 

Dňa 8.2.2013 sa v kultúrnom dome v Tehle uskutočnil v poradí už XIV. obecný ples. Na ples sa prišli zabávať občania z Tehly so svojimi známymi z okolitých obcí. O hudobnú produkciu a dobrú náladu sa postaral Dušan Čaplák. Súčasťou večera bola aj bohatá tombola, do ktorej prispeli miestni podnikatelia, ale aj oslovení sponzori z Vrábel a z Levíc. O kultúrny program na začiatku plesu sa postarali atraktívne brušné tanečnice z Levíc. Návštevníci len neradi opúšťali tanečný parket, zabávalo sa do skorých ranných hodín. Bola to vydarená akcia.

 

fotogaléria - 2013-02-08-ples

Vrtochy počasia
Aj takáto dokáže byť príroda – mocná a nevyspytateľná. Keď na veľký piatok – 29.3.2013 – začalo intenzívne snežiť, mnohí sme si mysleli, že sa blížia Vianoce a nie Veľká noc. Teraz už vieme, že ani nie po mesiaci bol všetok sneh preč a ľudia definitívne odložili nielen kabáty, ale aj svetre kvôli ďalšiemu extrému – vysokým teplotám hneď na začiatku mája.
Nuž čo – príroda je mocná čarodejka, aj keď si to mnohí z nás nepripúšťajú.
 
fotogaléria - 2013-03-29-sneh-na-velky-piatok

Oslavy 1. mája 2013
V predvečer 1. mája poslanci obecného zastupiteľstva v spolupráci s členmi jednotlivých komisií a starostom obce zorganizovali májové oslavy spojené so stavaním a zdobením briezky – symbolom prvomájových osláv. Aj tento rok nám počasie prialo a akcia sa vydarila. Po slávnostnom zahájení zaspievali členky skupiny Lipka a vystúpili deti z miestnej materskej školy. Po programe do tanca aj k dobrej nálade zahral Jozef Javorka.
 
fotogaléria - 2013-04-30-stavanie-maja

Súťaž vo varení gulášu
Na 6.7. 2013 poslanci obecného zastupiteľstva zorganizovali 1. ročník súťaže vo varení gulášu. Obecný úrad opäť zriadil odbornú komisiu, ktorá hodnotila finálny produkt a podľa počtu pridelených bodov vyhodnotila poradie súťažiacich. Zorganizovanie akcie aj samotné hodnotenie bolo po vlaňajších skúsenostiach, kedy sa konal 0. ročník súťaže jednoduchšie.
Po vyhodnotení súťažiacich mali zúčastnení možnosť ochutnať súťažné guláše, ako i zakúpiť si guláš, ktorý pripravila obec.
Akcia bola spojená so spomienkou na 1150. výročie príchodu Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu. Večer bola hudobná zábava s hudobnou produkciou skupiny Nikol z Levíc.
 
fotogaléria - 2013-07-06-sutaz-vo-vareni-gulasu

Súťaž v pečení a oslavy SNP
Dňa 31.8.2013 sa vo dvore klubu mládeže a dôchodcov uskutočnil prvý ročník v súťaži pečenia zákuskov. Gazdinky z obce Tehla sa pochválili svojimi výtvormi a priniesli k hodnoteniu množstvo zákuskov, ktoré lahodili nielen oku, ale aj chuťovým kanálikom obecenstva. Všetci súťažiaci boli odmenení drobnými vecnými cenami.
Po skončení súťaže bola vo večerných hodinách pripravená spomienka na 69. výročie SNP, ktoré otvoril starosta obce slávnostným príhovorom. Počas večera vystúpila miestna folklórna skupina Lipka a večer pokračovala tanečná zábava s hudobnou produkciou skupiny Nikol z Levíc. Po skončení akcie sme mohli skonštatovať: zasa jeden vydarený večer a po roku si určite „dáme repete“, veď bude jubilejné výročie SNP.
 
fotogaléria - 2013-08-31-sutaz-v-peceni

Stretnutie jubilantov obce
Dňa 15.11.2013 sa v klube dôchodcov uskutočnilo stretnutie jubilantov obce. Stretnutia sa zúčastnilo 35 jubilujúcich. Privítanie jubilantov predniesol starosta obce. O výzdobu a odovzdanie darčekov sa postarala kultúrna komisia pri obecnom zastupiteľstve v Tehle. V rámci programu vystúpili deti s básničkami a folklórna skupina Lipka svojimi piesňami.
 
fotogaléria - 2013-11-15-stretnutie-jubilantov

Zájazd do Viedne
Dňa 14.12.2013 zorganizovala obec Tehla v spolupráci s obcami Beša a Veľký Ďur zájazd do predvianočnej Viedne. Účastníkov zájazdu bolo 52. Súčasťou programu bola návšteva zámku Schönbrunn, prehliadka historického centra a návšteva vianočných trhov v centre. Hoci bola poriadna zima, výletníci predsa načerpali vianočnú atmosféru a domov sa vrátili s peknými spomienkami na toto krásne vyzdobené historické mesto.
 
fotogaléria - 2013-12-14-vieden
 
 
Akcie roku 2012

Posedenie dôchodcov obce

Dňa 13.12.2012 sa v miestnom kultúrnom dome uskutočnilo predvianočné posedenie dôchodcov obce, ktoré zorganizoval obecný úrad v spolupráci s komisiami pri obecnom zastupiteľstve v Tehle.
Tieto stretnutia sa už stali tradíciou, aj keď účastníkov - dôchodcov - je z roka na rok menej. Na stretnutí vystúpila spevácka skupina Lipka a deti miestnej materskej školy.
 
Posedenie dôchodcov - fotogaléria
 
Stretnutie jubilantov obce
 
Dňa 16.11.2012 sa v klube dôchodcov uskutočnilo stretnutie jubilantov obce. Stretnutia sa zúčastnilo 38 jubilujúcich. Stretnutie bolo spestrené vystúpením miestneho folklórneho súboru Lipka.
 
Posedenie jubilantov - fotogaléria
 
Oslavy 68. výročia SNP

25.8.2012 obec Tehla zorganizovala oslavy 68. výročia SNP, ktoré sme si pripomenuli 29.8.2012. Podujatie zahájil starosta obce slávnostným príhovorom a zapálením symbolickej vatry. Kultúrny program pozostával z vystúpenia miestnej folklórnej skupiny Lipka. O 20.00 h vystúpila maďarská skupina Cairo a po nich sa o zábavu postarala skupina Nikol z Levíc, ktorá hrala do skorých ranných hodín.

 Akcia sa uskutočnila s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Oslavy SNP - fotogaléria

Súťaž vo varení gulášu
Na 18.8.2012 poslanci obecného zastupiteľstva zorganizovali 0. ročník súťaže vo varení gulášu. Do súťaže sa prihlásilo 11 družstiev. Obecný úrad zriadil odbornú komisiu, ktorá hodnotila finálny produkt a podľa počtu pridelených bodov vyhodnotila poradie súťažiacich.
Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo Š + T z Tehly, na druhom mieste p. Oravec s manželkou z Luly a na treťom mieste Ďurčekovci z Veľkého Ďuru.

Po vyhodnotení súťažiacich mali zúčastnení možnosť ochutnať súťažné guláše, ako i zakúpiť si guláš, ktorý pripravila obec. Večer bola hudobná zábava s hudobnou produkciou J+J.

Táto akcia bola prvá svojho druhu v našej obci, ohlasy na ňu sú dobré, myslíme, že budeme v nej pokračovať a na budúci rok pripravíme 1. ročník súťaže vo varení tohto obľúbeného jedla..

Varenie gulášu - fotogaléria

 Oslavy 1. mája 2012

Pomaly sa stáva tradíciou, že v predvečer 1. Mája poslanci obecného zastupiteľstva v spolupráci s členmi jednotlivých komisií a starostom obce organizujú májové oslavy spojené so stavaním a zdobením briezky – symbolom prvomájových osláv. Tento rok nám počasie prialo a akcia sa vydarila. Po slávnostnom zahájení zaspievali členky skupiny Lipka a vystúpili deti z miestnej materskej školy. Po programe bola májová veselica pri hudbe, kde si aj tanca chtiví občania prišli na svoje.
Oslavy 1. mája - fotogaléria

 XIII. obecný ples 

Dňa 17. 02. 2012 sa uskutočnil XIII. obecný ples. O účasť na plese nebola núdza.

Zúčastnených bolo 66 osôb, do tanca hral Dušan Čaplák. Súčasťou plesu bol program v podaní miestnej mládeže, ktorá predviedla vlastnú tanečnú choreografiu a spestrila tak priebeh plesu.

Sponzori prispeli na bohatú tombolu, v ktorej bolo 40 cien. Všetci sa výborne zabavili a ples ukončili až v skorých ranných hodinách.

 XIII. obecný ples - fotogaléria

 

Akcie roku 2011

 Predvianočné stretnutie dôchodcov 16. 12. 2011

Dňa 16.12.2011 sa v miestnom kultúrnom dome uskutočnilo predvianočné posedenie dôchodcov obce, ktoré zorganizoval obecný úrad v spolupráci s komisiami pri obecnom zastupiteľstve v Tehle.

Tieto stretnutia sa už stali tradíciou, aj keď účastníkov - dôchodcov - je z roka na rok menej. Na stretnutí vystúpila spevácka skupina Lipka, deti miestnej materskej školy a hosťujúci folklórny súbor Hron z Hronských Kľačian. Po prvýkrát sa na verejnosti predviedli aj nádejní tanečníci z Tehly, ktorí si choreografiu sami vymysleli a nacvičili.

Všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a zrealizovaní tohto milého podujatia, patrí naša vďaka.

 Predvianočné stretnutie dôchodcov - fotogaléria


Poďakovanie za úrodu

Poďakovanie za úrodu 13. 10. 2011 - fotogaléria

 


 
Mládežnícky mini futbalový turnaj v obci Tehla

Dňa 23. 07. 2011 sa uskutočnil v obci Tehla mládežnícky mini futbalový turnaj za účasti mužstiev z Veľkého Ďura, Ine, Dolného Pialu a domáceho mužstva. Hralo sa systémom 2-krát 20 minút s počtom hráčov 4+1 s neobmedzenou možnosťou striedania.
Všetky zúčastnené mužstvá predvádzali bojovný výkon k spokojnosti prítomného obecenstva. Po vylosovaní narazili na seba mužstvá:

                                   Dolného  Pialu - Tehly
                                   Veľkého Ďura - Ine

Po víťazstvách domáceho tímu  a mužstva z Veľkého Ďura sa vo finále stretli tieto dve mužstvá. Finálový zápas skončil víťazstvom domáceho tímu v pomere 6:2. V zápase o tretie miesto boli úspešný futbalisti z Dolného Pialu.

 Poradie mužstiev na mini futbalovom turnaji:

  1. Tehla

  2. Veľký Ďur

  3. Dolný Pial

  4. Iňa

Po skončení turnaja boli prvé tri mužstvá ocenené pohármi. Okrem toho bolo aj vyhodnotenie najlepšieho strelca, hráča a brankára turnaja.
Najlepším hráčom turnaja bol: Nikolas Uhrin z mužstva Tehly.
Najlepším strelcom turnaja bol: Nagy z mužstva Dolného Pialu.
Najlepším brankárom turnaja bol: Peter Pavlovič z mužstva Veľkého Ďuru.

Po skončení turnaja bolo podané malé občerstvenie. Pre všetkých prítomných priniesol turnaj zaujímavý športový zážitok. Dúfame, že aj v budúcnosti sa podarí usporiadať podobné športové podujatia. 

Futbalový turnaj 23. 07. 2011 - fotogaléria
 

Športový deň pri príležitosti MDD
Dňa 4.6.2011 sa na futbalovom ihrisku v obci Tehla konal športový deň z príležitosti medzinárodného dňa detí. Súťažilo sa v rôznych disciplínach ako napríklad beh vo vreci, hod granátom, streľba zo vzduchovky a mnohé iné. Na tomto podujatí sa zúčastnilo asi 40 súťažiacich.
Po skončení a vyhodnotení športových disciplín a odovzdaní diplomov bola vo večerných hodinách diskotéka spojená s opekaním.

Bola to vydarená akcia, organizátori aj zúčastnení odchádzali spokojní.


Športový deň 04. 06. 2011 - fotogaléria

Deň matiek v obci TEHLA

Dňa 15. 05. 2011 sa v miestnom kultúrnom dome uskutočnilo posedenie z príležitosti dňa matiek, ktoré zorganizovala komisia pre vzdelávanie a kultúru pri obecnom zastupiteľstve v Tehle v spolupráci s členkami speváckeho súboru Lipka.

Na posedení sa zúčastnilo približne 50 osôb. Posedenie sa začalo príhovorom starostu obce Ing. Ivanom Žigraiom. V rámci programu vystúpili deti miestnej materskej školy, členky speváckeho súboru Lipka, s prednesom básní Marta Kissová, Alžbeta a Zuzana Bombiczové, Marcela Juhásová, Oľga a Kristína Izsóffové, deti základnej školy vo Vrábľoch - Milanko Jašo, Karolínka Šipošová a Laurika Zaťková. Po skončení programu a krátkej zábave sa zúčastnení rozišli do svojich domovov plní príjemných zážitkov a spomienok na túto milú akciu.

Deň matiek 15. 05. 2011 - fotogaléria