preloadingpreloadingpreloading
Home > Akcie  > Akcie roku 2015
Mapa stránky & Verzia pre tlač
Aktualizované
10.07.2019 13:30:21 Login

Akcie roku 2015


Posedenie dôchodcov obce

Dňa 11. 12. 2015 sa v miestnom kultúrnom dome uskutočnilo predvianočné posedenie dôchodcov obce. Toto posedenie bolo po prvýkrát spojené aj so stretnutím jubilantov. Na stretnutí vystúpila spevácka skupina Lipka, deti miestnej materskej školy. Hosťom večera bola operetná speváčka Lívia Hajtman so svojou skupinou. Posedenie bolo úspešné, aj do budúcna sa využije možnosť spojiť posedenie dôchodcov so stretnutím s jubilantami obce.

fotogaléria


Mikuláš a vianočné trhy

5.12.2015 navštívil našu obec Mikuláš so svojimi pomocníkmi. Navštívil domácnosti so školopovinnými deťmi a obdaril ich sladkým balíčkom. Od 13.00 h sa v klube dôchodcov konali vianočné trhy, ktoré sa po vlaňajšej úspešnej premiére stanú v našej obci tradičnými.
Počas trhov sa prezentovali šikovné žienky z našej obce, ale aj zo susednej obce Lula. Počas akcie si záujemcovia mohli zakúpiť výrobky z domácej dielne, ale aj občerstvenie – osúchy, lokše a mastný chlieb s cibuľou. Na zahriatie sa podávalo varené víno a punč pre deti aj dospelých. O 16.30 h sa skupinka presunula do miestneho parku, kde za hudobnej produkcie skupiny Lipka slávnostne rozsvietili vianočný stromček. Po krátkom kultúrnom programe pri stromčeku sa zúčastnení sviatočne a už aj trochu predvianočne naladení rozišli do svojich domovov.

fotogaléria


 Obecná zabíjačka

Dňa 21. 11. 2015 poslanci obecného zastupiteľstva zorganizovali v spolupráci s vedením obce už v poradí druhú obecnú zabíjačku. Tento rok sa zabili dve prasce. Zabíjačka sa konala v dvoch dňoch. V piatok sa spracovali výrobky, v sobotu sa varila kapustnica, piekli sa oškvarky, hurky, klobásky a mäsko Zohratá partia pripravila výborné domáce špeciality, na ktorých si mohli pochutiť domáci i hostia, ktorí sa tejto akcie zúčastnili. Akciu spestrili svojím vystúpením členovia OZ Lipka z Tehly.

fotogaléria


Stretnutie futbalistov - seniorov

Dňa 7. 11. 2015 sa uskutočnilo stretnutie bývalých hráčov TJ Družstevník Tehla v klube dôchodcov v Tehle. Stretnutia sa zúčastnilo 35 futbalistov – seniorov. Tradícia futbalu v našej obci sa datuje od roku 1932 s krátkym prerušením v období od r.1966 do roku 1972. Na jar v roku 1973 sa začalo s tréningami a mužstvu sa podarilo pod odborným vedením trénerov - dnes už nebohých Zoltána Kisučána a Františka Gažu vybojovať 2. miesto v IV. skupine „Západ“.
Stretnutie oživilo spomienky na športovú minulosť a dávne priateľstvá.

fotogaléria


Minifutbalový turnaj

„Zelená je tráva, futbal to je hra...“
Sviatok Sedembolestnej Panny Márie u nás patril futbalu. Dňa 15. septembra sa na futbalovom ihrisku uskutočnil minifutbalový turnaj o pohár starostu obce. Turnaja sa zúčastnili 4 družstvá, ktoré hrali spôsobom každý s každým. O celkovom poradí rozhodovalo bodové skóre. Pre futbalistov bolo zabezpečené občerstvenie. Nechýbali ani fanúšikovia, ktorí svoje družstvá naplno podporovali. Futbalové družstvá sa umiestnili nasledovne:
1. miesto - Levice LP Noma
2. miesto - Jogurtovce
3. miesto – Rybník
4. miesto - Tehla juniori
Družstvo Levice LP Noma obhájilo titul z minulého roka a názov ich družstva bude doplnený na putovný pohár.
Individuálne boli ešte najlepší strelec, brankár a hráč. Za 5 strelených gólov získal titul najlepší strelec František Králik z tímu Levice LP Noma. Najlepším brankárom sa stal František Vyskočil z futbalového družstva Rybník a za najlepšieho hráča bol zvolený Karol Dudák z nášho tímu.

 fotogaléria                                                           výsledková listina


Súťaž vo varení gulášu

12. 09. 2015 sa uskutočnila súťaž vo varení gulášu. Do súťaže sa prihlásilo 6 družstiev. Obecný úrad zriadil odbornú komisiu, ktorá hodnotila finálny produkt a podľa počtu pridelených bodov vyhodnotila poradie súťažiacich.
Vzhľadom na malý počet súťažiacich porota vyhodnotila všetky družstvá a po vyhodnotení a spočítaní bodov bolo poradie nasledovné:
1. miesto – Mr. a Mss. Oravecovci
2. miesto – SIBI TEAM
3. miesto – Lipka
4. miesto – Gabi a Pityu
5. miesto – ŠB kontakt
6. miesto – Štyria pánové

fotogaléria


Športový deň z príležitosti MDD

Dňa 20.6.2015 sa na futbalovom ihrisku v obci Tehla konal športový deň z príležitosti medzinárodného dňa detí. Súťažilo sa v rôznych disciplínach ako napríklad beh vo vreci, hod granátom, streľba zo vzduchovky a mnohé iné. Na tomto podujatí sa zúčastnilo asi 50 súťažiacich. Počas akcie bol k dispozícii nafukovací skákací hrad, kde sa deti mohli dosýta vyšantiť.
Po skončení a vyhodnotení športových disciplín a odovzdaní diplomov bola vo večerných hodinách diskotéka spojená s opekaním.
fotogaléria 


Deň matiek v obci TEHLA

Dňa 10.5.2015 sa v miestnom kultúrnom dome uskutočnilo posedenie z príležitosti dňa matiek, ktoré zorganizovala komisia pre vzdelávanie a kultúru pri obecnom zastupiteľstve v Tehle v spolupráci s členkami speváckeho súboru Lipka.
Na posedení sa zúčastnilo približne 70 osôb. Posedenie sa začalo príhovorom starostu obce Ing. Ivanom Žigraiom. V rámci programu vystúpili deti miestnej materskej školy pod vedením pani riaditeľky Marcely Juhásovej, členky speváckeho súboru Lipka, s prednesom básní. Všetky zúčastnené matky obdržali vecný darček.

 

 


70. výročie oslobodenia obce

Dňa 26.3.2015 si naša obec pripomenula 70. výročie oslobodenia obce. Napriek tomuto významnému medzníku sa akcie zúčastnila len hŕstka obyvateľov. Spomienková slávnosť sa začala pri pomníku padlým v II. svetovej vojne. Po odznených tónoch štátnej hymny predstavitelia obce položili veniec obetiam a zapálili sviečku. Po krátkom kultúrnom programe, o ktorý sa už tradične postaral súbor Lipka sa zúčastnení presunuli do priestorov klubu dôchodcov a mládeže, kde bola pripravená výstava vojnových fotografií.
Dúfame, že tento dátum – 26.3.1945 zostane navždy vrytý do pamäti našich obyvateľov a budú si ho odovzdávať z generácie na generáciu.

 


XVI. obecný ples

Dňa 14.2.2015 sa v kultúrnom dome v Tehle uskutočnil jubilejný XVI. obecný ples. Ples otvorili brušné tanečnice z Levíc. Do tanca i do spevu hrala skupina Nicol z Levíc. Súčasťou večera bola aj bohatá tombola. Ceny do tomboly venovali obec Tehla, miestni podnikatelia, ale aj oslovení sponzori z Vrábel, z Veľkého Ďuru a z Levíc. Zúčastnení sa zabávali do skorých ranných hodín.

 

 


Dňa 31.1.2015 sa uskutočnil už tradičný zimný šachový turnaj v obci Tehla za účasti mládeže do 18 rokov a dospelých. Súťažiaci si mali možnosť zmerať svoje schopnosti v tejto „kráľovskej“ hre .Organizátormi podujatia boli členovia komisie športu pri obecnom zastupiteľstve. Na pravidlá dohliadal ako rozhodca už tradične Ing. Dušan Huszár z Rybníka.